facebook pixelDwór Uphagena | MapaDomu.pl

Dwór Uphagena

ul. Kieturakisa, Gdańsk

Ikona stanu inwestycji
Etap inwestycji
W trakcie
Planowane zakończenie
Grudzień 2021
Ikona liczby nieruchomości
Liczba nieruchomości
260
Ikona typu nieruchomości
Typ nieruchomości
Apartamenty
Opis inwestycji

Arche Hotel Dwór Uphagena jest zlokalizowany w zabytkowym budynku przy ul. Kieturakisa 1 na Dolnym Mieście w Gdańsku.

Dolne Miasto to rewitalizowana dzielnica znana z działań artystycznych i kulturalnych. Znajduje się tu wiele alternatywnych, poindustrialnych przestrzeni, które inspirują artystów i są doskonałym tłem licznie odbywających się koncertów, festiwali i wystaw.

Wnętrza kompleksu Dwór Uphagena są niebanalne, architekci dołożyli wszelkich starań, aby historyczny charakter miejsca pozostał w nim obecny. Industrialny wystrój obnaża relikty dawnych czasów. Eksponowane są oryginalne cegły, kolebkowe sklepienia oraz wysokie, surowe, betonowe sufity podparte oryginalnymi belkami konstrukcyjnymi. Przestrzeń dopełniają świetliste neony tworzące niepowtarzalny klimat.

Całość wykończona minimalistycznie, z dużą dbałością o szczegóły. Pobyt we wnętrzach kompleksu i odkrywanie cegiełek historii jest fascynującą przygodą.

W lobby powita Was odzyskana XIX wieczna ceramiczna posadzka, ułożona w misterną mozaikę, mieszając się z nowoczesnym designem recepcji i baru Maglownia. Przenikające się style zaskakują. We wnętrzach spotkamy zabytkowy magiel, ogromną starą kuchnię gazową, odnowione klatki schodowe i wijące się oryginalne balustrady.

NA KWARTAŁ ZABUDOWAŃ DWORU UPHAGENA SKŁADAJĄ SIĘ:

  • DWÓR UPHAGENA – zabytkowy budynek mieszczący 145 pokoi Deluxe oraz Superior, 150m2 powierzchni konferencyjnej, SPA i wellness oraz części wspólne: Restauracja Stara Kuchnia oraz lobby wraz z lobby barem i kawiarnią Maglownia, tu powstaje również część muzealna obiektu
  • OFICYNA – to nowo powstały budynek z 48 pokojami dwuosobowymi. Okna wszystkich pokoi skierowane są na zielone patio
  • FABRYKA - osobna część kompleksu mieszcząca 63 apartamenty z aneksami kuchennymi. Na sąsiadującej działce mieści się budynek Królewskiej Fabryki Karabinów z XIXw.
  • KOTŁOWNIA - to dwie sale konferencyjne: Bastion Żubr i Bastion Wilk o łącznej powierzchni 234m2, zlokalizowane w budynku po dawnej kotłowni
  • KAMIENICA - siedziba Fundacji Leny Grochowskiej z kawiarnią prowadzoną przez niepełnosprawnych podopiecznych fundacji

Całość dopełnia zielone patio z przestrzenią wypoczynkową, dziedziniec łączy wszystkie zabudowania komponując się z zabytkowym kościołem Najświętszej Marii Panny którego budowa rozpoczęła się w latach 1857-1860r.

Udostępnij