facebook pixelChwarzno Polanki | MapaDomu.pl

Chwarzno Polanki

ul. Chwarznieńska, Gdynia

Ikona stanu inwestycji
Etap inwestycji
W trakcie
Planowane zakończenie
Styczeń 2024
Ikona liczby nieruchomości
Liczba nieruchomości
74
Ikona typu nieruchomości
Typ nieruchomości
Apartamenty
Opis inwestycji

PRZESTRZEŃ I ODDECH

Nowoczesne budynki osiedla położone są na urokliwych leśnych polankach, tworząc kameralne enklawy oddzielone od siebie buforem zieleni drzew i krzewów.

PRZEMYŚLANA KONCEPCJA

Modernistyczna architektura osiedla wyróżnia się w krajobrazie dzielnicy prostą formą oraz dominującą jasną kolorystyką elewacji. Elegancję architektury dopełniają elementy wykończeniowe elewacji nawiązujące do naturalnego drewna. W strefie wjazdowej osiedla wygląd budynków dodatkowo urozmaicają elewacje z naturalnego kamienia.

ATMOSFERA SPOTKAŃ

Wzdłuż Chwarzna Polanek powstanie pierzeja handlowo-usługowa, której początek będzie stanowić miejski plac z oryginalnie zaprojektowanym dwupoziomowym pawilonem usługowym – docelowo kawiarnią bądź restauracją, sprzyjającą przyjaznej atmosferze spotkań i integracji.

PRZY BUKOWYM, STULETNIM LESIE

Osiedle na całej swojej długości sąsiaduje z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, na którym od strony osiedla padają promienie południowego słońca. Usytuowanie budynków umożliwia mieszkańcom czerpanie z walorów lokalizacji, a duże okna i przestronne balkony oraz tarasy zapewniają kojący widok na otaczającą zieleń.

PEŁNA GAMA AKTYWNOŚCI

Na osiedlu powstanie teren rekreacyjny ze zbiornikiem retencyjnym oraz placem zabaw. Wzdłuż ściany lasu przebiegać będzie ścieżka rekreacyjna domykająca teren osiedla. Natomiast rozbudowa sieci ścieżek pieszo-rowerowych w TPK w sąsiedztwie Polanek zachęca do aktywnego wypoczynku i korzystania z uroków okolicy.

Lokalizacja

DOGODNE POŁOŻENIE CHWARZNA-WICZLINA

Osiedle znajduje się na terenie Chwarzna-Wiczlina, dzielnicy zlokalizowanej w zachodniej części Gdyni. Jej dogodne położenie względem całego Trójmiasta, wraz z rozbudowywaną siecią połączeń drogowych sprawia, iż mieszkańcy dzielnicy dysponują dobrym dostępem zarówno do śródmieścia Gdyni, jak również do Sopotu i Gdańska. Chwarzno-Wiczlino ma wygodne połączenie drogowe z Kaszubami, Półwyspem Helskim, a dzięki łatwemu dojazdowi do autostrady A1 - również z całym regionem.

SPRAWNA KOMUNIKACJA MIEJSKA

Dzielnicę Chwarzno-Wiczlino sprawnie łączy z centrum Gdyni i sąsiednimi dzielnicami komunikacja miejska. Do licznych udogodnień stworzonych z myślą o mieszkańcach dzielnicy należą m.in.: linia wewnątrzdzielnicowa i nocna oraz pierwszy w Polsce kontrapas dla autobusów uruchamiany na leśnym odcinku ulicy Chwarznieńskiej w godzinach szczytu. Realizowane i planowane rozwiązania drogowe znacząco usprawnią komunikację osiedla z resztą aglomeracji. Dzięki nowym projektom komunikacyjnym będzie można jeszcze szybciej dotrzeć do śródmieścia Gdyni, centrów biznesowych Gdańska i atrakcji Sopotu.

NOWE ROZWIAZANIA KOMUNIKACYJNE - TRASA KASZUBSKA

Realizacja Trasy Kaszubskiej (2021 r.) usprawni codzienną komunikację mieszkańców dzielnicy Chwarzno-Wiczlino z trójmiejską aglomeracją, zapewniając szybki dojazd do węzła przesiadkowego Karwiny, centrum Gdyni, Sopotu czy Gdańska Oliwy. Dzięki budowie bezkolizyjnych węzłów, w dużej mierze zostaną odciążone połączenia Obwodnicy Trójmiasta z ulicą Chwaszczyńską i dalej: ulic Chwaszczyńskiej z Nowowiczlińską.

OBWODNICA WITOMINA

Powstanie dwupasmowej Obwodnicy Witomina władze miasta Gdyni zapowiedziały w lipcu 2019 r., a w październiku tego samego roku ogłoszony został przetarg na projekt. Obwodnica będzie łączyć ulicę Chwarznieńską z Kielecką. Dzięki przemyślanej integracji z istniejącą siecią dróg, zmniejszy się ruch samochodowy na ulicy Chwarznieńskiej oraz łatwiej będzie przemieszczać się między Chwarznem-Wiczlinem a Obwodnicą Trójmiasta oraz Gdynią Śródmieściem.

Udostępnij