facebook pixelOsiedle Perspektywa | MapaDomu.pl

Osiedle Perspektywa

ul. Powstańców Warszawskich, Gdańsk

Ikona stanu inwestycji
Etap inwestycji
W trakcie
Planowane zakończenie
Kwiecień 2024
Ikona liczby nieruchomości
Liczba nieruchomości
114
Ikona typu nieruchomości
Typ nieruchomości
Apartamenty
Opis inwestycji

Perspektywa to inwestycja mieszkaniowa mieszcząca się po zielonej stronie centrum Gdańska. W ramach osiedla powstaną trzy rodzaje zabudowy: kameralne wille miejskie o podwyższonym standardzie wzdłuż ul. Legnickiej, niewysokie budynki położone wzdłuż ul. Powstańców Warszawskich oraz wielorodzinne budynki o zmiennej wysokości zlokalizowane w głębi działki. Inwestycja będzie się wyróżniać także ze względu na efektowne części wspólne oraz elewacje wykończone przy użyciu ponadczasowych materiałów. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z aż czterech parków: własnego parku, który powstanie w północnej części osiedla, pobliskiego Parku Generała Józefa Bema i położonych w niedalekiej okolicy Parku Śródmieście oraz Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko z Górą Gradową, z której rozpościera się przepiękny widok na panoramę Śródmieścia. Dodatkowo na terenie inwestycji powstanie wielopoziomowy plac miejski ze zróżnicowaną roślinnością stanowiący główne wejście i jednocześnie miejsce spotkań mieszkańców. Stąd spacerem można udać się dalej, wiodącą przez całe osiedle piękną aleją. W połowie drogi będzie można wypocząć w klimatycznym mini parku stanowiącym urokliwą, wypełnioną zielenią przestrzeń.

Wyjątkowego charakteru inwestycji nadaje współpraca z uznanymi architektami i artystami. Na osiedlu znajduje się trójwymiarowy mural autorstwa artysty Sebastiana Bożka, który zdobi elewację kamienicy położonej od strony placu miejskiego i doskonale koresponduje z architekturą inwestycji. Wnętrza części wspólnych wzbogacą dzieła autorstwa architekta i projektanta Oskara Zięty. Efektowne dekoracje ścienne o polerowanej powierzchni odbijającej światło stworzą imponujący efekt gry cieni i refleksów oraz idealnie wkomponują się w jasne i przestronne korytarze wykończone materiałami wysokiej jakości.

OFERTA

KAMERALNE WILLE MIEJSKIE

Budynki willowe będą się mieścić wzdłuż ulicy Legnickiej, wznosząc się ku szczytowi wzgórza. Wyróżnią się ze względu na stylową elewację i kształt budynków nawiązujący do przedwojennych domów usytuowanych przy tej samej ulicy. Ciekawą estetyką będą odznaczać się również elegancko wykończone wnętrza części wspólnych.

KAMIENICE

Wzdłuż ulicy Powstańców Warszawskich zostaną zlokalizowane budynki nawiązujące architekturą do dawnej zabudowy tej części miasta. Będą to czterokondygnacyjne kamienice pierzejowe z wykuszami, posiadające elementy elewacji charakterystyczne dla tej części miasta.

BUDYNKI WIELORODZINNE

W centralnej części osiedla będą się wznosić najwyższe budynki Perspektywy. Najwyższe nie tylko ze względu na liczbę kondygnacji, ale też na kaskadowe położenie na stoku wzgórza. Z myślą o wygodnym dojściu pieszych, w niektórych budynkach zaprojektowano przejścia na parterze, aby maksymalnie skrócić drogę.

Lokalizacja

Dosłownie kilkaset metrów dzieli Perspektywę od Parku Generała Józefa Bema, a stąd wystarczy kilka kroków, by znaleźć się w Parku Śródmieście i Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko z Górą Gradową. To tutaj mieści się Hevelianum - miejsce wystaw naukowych i historycznych, które przyciąga rodziny z całej Polski.

Udostępnij