facebook pixelGarnizon | MapaDomu.pl

Garnizon

ul. Szymanowskiego, Gdańsk

Ikona stanu inwestycji
Etap inwestycji
W trakcie
Planowane zakończenie
Styczeń 2024
Ikona liczby nieruchomości
Liczba nieruchomości
66
Ikona typu nieruchomości
Typ nieruchomości
Apartamenty
Opis inwestycji

WIELOFUNKCYJNA DZIELNICA

Garnizon to samowystarczalny, śródmiejski i otwarty projekt, gdzie harmonijnie współgrają ze sobą funkcje: mieszkaniowa, biurowa i usługowa. To miejsce do życia, pracy jak i spędzania czasu wolnego. Mieszkańcy mają wygodny dostęp do wielu urokliwych kawiarni, pubów i różnorodnych restauracji, w których można przyjemnie spędzić wolny czas. Targ z ekologiczną żywnością, obiekty rekreacyjno-sportowe, jak i te związane ze sztuką i kulturą zaspokoją potrzeby użytkowników Garnizonu związane z rozwojem osobistym i zdrowym stylem życia.

PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ

Apartamentowa zabudowa z ograniczonym ruchem samochodowym i wygodnym parkowaniem daje poczucie zamieszkiwania w bezpiecznej i funkcjonalnej miejskiej enklawie. Humanistyczną przestrzeń Garnizonu dopełnia projekt parkowego korso, skupiający wzdłuż strumienia rzeki Strzyża, różnorodne funkcje usługowe, publiczne place, rekreacyjne skwery i parkową zieleń.

NOWOCZESNOŚĆ, KTÓRA CZERPIE Z HISTORII

Zachowane i odrestaurowane zabytki stanowią namacalne dowody stuletniej historii terenu, na którym zlokalizowany jest Garnizon. Wysiłek Inwestora włożony w rewitalizację obiektów niegdyś służących jednostkom elitarnej kawalerii, dziś widać choćby w odrestaurowanych budynkach z cegły zlokalizowanych przy al. Grunwaldzkiej i ul. Słowackiego. Nowe obiekty realizowane w Garnizonie, poprzez kolorystykę ceramicznych elewacji, użycie detali takich jak koniowiązy, żeliwne kolumny niegdyś podtrzymujące stropy czy granitowy bruk i posadzki, w sposób harmonijny łączą historyczny dorobek z nowoczesnością.

GARNIZON KULTURY

Garnizon Kultury to wyjątkowe miejsce spotkań towarzyskich, kulturalnych i artystycznych. Klub muzyczny, galerie sztuki, szkoły artystyczne, show-roomy, pracownie artystyczne i rzemieślnicze oraz autorska gastronomia i obiekty sportowo-rekreacyjne zapewniają atrakcyjne możliwości odpoczynku i rozwoju.

PRYWATNA PRZESTRZEŃ

Przeznaczona dla mieszkańców przestrzeń zewnętrzna o wypoczynkowym, prywatnym charakterze została wzbogacona fontannami, altanami i salonową aranżacją. Wyjątkowy charakter architektury Garnizonu podkreślony został szlachetnymi materiałami wykończeniowymi i indywidualnie zaprojektowanymi częściami wspólnymi

Lokalizacja

SERCE TRÓJMIEJSKIEJ METROPOLII

Garnizon położony jest w Gdańsku Wrzeszczu, stanowiącym centrum trójmiejskiej metropolii.

Jego sąsiedztwo stanowi zabytkowa zabudowa, odrestaurowana z poszanowaniem historii terenu, a także willowa dzielnica Strzyża, zabytkowa Oliwa i handlowy Wrzeszcz.

INFRASTRUKTURA

Rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe dzielnicy, wielość środków komunikacji i bliskość miejsc związanych z kulturą i nauką, a także biur i różnorodnych centrów biznesu sprawiają, że jest to jedno z atrakcyjniej położonych miejsc do zamieszkania na terenie Trójmiasta.

Udostępnij