facebook pixelWiczlino-Ogród | MapaDomu.pl

Wiczlino-Ogród

ul. Wiczlińska, Gdynia

Ikona stanu inwestycji
Etap inwestycji
W trakcie
Planowane zakończenie
Kwiecień 2024
Ikona liczby nieruchomości
Liczba nieruchomości
46
Ikona typu nieruchomości
Typ nieruchomości
Apartamenty
Opis inwestycji

MIASTO-OGRÓD

Projekt osiedla inspirowany jest ideą miasta-ogrodu, samodzielnego miasteczka otoczonego zielenią, co wpisuje się w plany rozwoju największej dzielnicy w Gdyni. Na terenie Chwarzna-Wiczlina sukcesywnie powstają nowe rozwiązania drogowe, tereny rekreacyjne oraz lokale usługowo-handlowe. To unikalne połączenie miejskich udogodnień i bliskości natury zapewnia mieszkańcom Wiczlina-Ogród doskonałe warunki do życia.

USŁUGI I SKLEPY NA MIEJSCU

Wzdłuż głównej ulicy Filipkowskiego znajduje się wiele przydatnych sklepów jak m.in. piekarnia, sklep spożywczy, delikatesy mięsne, warzywniak, sklep zoologiczny i kwiaciarnia. Funkcjonuje również sporo lokali usługowych, w tym m.in. bistro, klubokawiarnia, salon urody, fryzjer, stomatolog i laboratorium medyczne. Co więcej, po drugiej stronie ul. Wiczlińskiej znajduje się przychodnia zdrowia, apteka oraz sklep dyskontowy.

RODZINNY KLIMAT

Wiczlino-Ogród posiada bogatą ofertę edukacyjną i rekreacyjną. Na miejscu jest wiele placów zabaw oraz teren rekreacyjny z tyrolką oraz boiskami do streeball’a i beach soccera. Na osiedlu funkcjonują dwa przedszkola oraz klubik dziecięcy. Po sąsiedzku z osiedlem zlokalizowany jest kompleks edukacyjny z publicznym przedszkolem, szkołą podstawową oraz XVII Liceum Ogólnokształcącym należące do grona Microsoft Showcase School. W drugim etapie budowy kompleksu powstanie kryta pływalnia.

WICZLINO-OGRÓD POŁUDNIE

Wiczlino-Ogród Południe to najnowsza, wyjątkowo przytulna część osiedla, którą wyróżniać będzie kameralne sąsiedztwo parkowej zieleni, drzew i willowej zabudowy. Lokale handlowe i usługowe w budynkach przy ul. Tęczowej domkną zabudowę tej części osiedla od strony północnej, tworząc zaciszną enklawę dla jej mieszkańców. Mieszkania mają optymalne metraże, z dużymi przeszkleniami, z przestronnymi balkonami, tarasami lub ogródkami.

SĄSIEDZKA ATMOSFERA

Cechą wyróżniającą osiedle w Chwarznie-Wiczlinie jest wyjątkowa sąsiedzka atmosfera, którą tworzą mieszkańcy ceniący walory Wiczlina-Ogród. Sąsiedzkie spotkania odbywają się nie tylko w mieszkaniach, ale również w m.in. w klubokawiarni czy bistro, a dzieci wspólnie bawią na placach zabaw czy terenie rekreacyjnym. Z przyjemnością obserwuje się społeczność angażującą się w sprawy dotyczące swojej dzielnicy.

Lokalizacja

DOGODNE POŁOŻENIE CHWARZNA-WICZLINA

Osiedle znajduje się na terenie Chwarzna-Wiczlina, dzielnicy zlokalizowanej w zachodniej części Gdyni. Jej dogodne położenie względem całego Trójmiasta, wraz z rozbudowywaną siecią połączeń drogowych sprawia, iż mieszkańcy dzielnicy dysponują dobrym dostępem zarówno do śródmieścia Gdyni, jak również do Sopotu i Gdańska. Chwarzno-Wiczlino ma wygodne połączenie drogowe z Kaszubami, Półwyspem Helskim, a dzięki łatwemu dojazdowi do autostrady A1 - również z całym regionem.

SPRAWNA KOMUNIKACJA MIEJSKA

Dzielnicę Chwarzno-Wiczlino sprawnie łączy z centrum Gdyni i sąsiednimi dzielnicami komunikacja miejska. Do licznych udogodnień stworzonych z myślą o mieszkańcach dzielnicy należą m.in.: linia wewnątrzdzielnicowa i nocna oraz pierwszy w Polsce kontrapas dla autobusów uruchamiany na leśnym odcinku ulicy Chwarznieńskiej w godzinach szczytu. Realizowane i planowane rozwiązania drogowe znacząco usprawnią komunikację osiedla z resztą aglomeracji. Dzięki nowym projektom komunikacyjnym będzie można jeszcze szybciej dotrzeć do śródmieścia Gdyni, centrów biznesowych Gdańska i atrakcji Sopotu.

NOWE ROZWIAZANIA KOMUNIKACYJNE

TRASA KASZUBSKA Realizacja Trasy Kaszubskiej (2021 r.) usprawni codzienną komunikację mieszkańców dzielnicy Chwarzno-Wiczlino z trójmiejską aglomeracją, zapewniając szybki dojazd do węzła przesiadkowego Karwiny, centrum Gdyni, Sopotu czy Gdańska Oliwy. Dzięki budowie bezkolizyjnych węzłów, w dużej mierze zostaną odciążone połączenia Obwodnicy Trójmiasta z ulicą Chwaszczyńską i dalej: ulic Chwaszczyńskiej z Nowowiczlińską.

OBWODNICA WITOMINA

Powstanie dwupasmowej Obwodnicy Witomina władze miasta Gdyni zapowiedziały w lipcu 2019 r., a w październiku tego samego roku ogłoszony został przetarg na projekt. Obwodnica będzie łączyć ulicę Chwarznieńską z Kielecką. Dzięki przemyślanej integracji z istniejącą siecią dróg, zmniejszy się ruch samochodowy na ulicy Chwarznieńskiej oraz łatwiej będzie przemieszczać się między Chwarznem-Wiczlinem a Obwodnicą Trójmiasta oraz Gdynią Śródmieściem.

Udostępnij