facebook pixelOptima | MapaDomu.pl

Optima

ul. Tadeusza Jasińskiego, Gdańsk

Ikona stanu inwestycji
Etap inwestycji
W trakcie
Planowane zakończenie
Czerwiec 2023
Ikona liczby nieruchomości
Liczba nieruchomości
227
Ikona typu nieruchomości
Typ nieruchomości
Apartamenty
Opis inwestycji

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Tadeusza Jasińskiego w Gdańsku Jasieniu, w odległości 1,9 km od centrum handlowego Designer Outlet Gdańsk oraz 1,7 km od wjazdu na trójmiejską obwodnicę, która umożliwia mieszkańcom dotarcie do centrum Gdańska w ciągu 15 minut.

Osiedle OPTIMA wyróżnia się kompleksowością, wszystko co istotne znajduje się na jego terenie.

Na terenie osiedla dostępnych jest wiele atrakcyjnych udogodnień dla mieszkańców, między innymi takich jak: zewnętrzna siłownia, duży plac zabaw i wielofunkcyjne boisko. OPTIMA wyróżnia się także licznymi terenami zielonymi i elementami małej architektury oraz urokliwym oczkiem wodnym. W trosce o codzienną wygodę mieszkańców na obszarze inwestycji powstał budynek handlowo-usługowy, w którym funkcjonuje m.in. Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 7, żłobek, piekarnia, sklep sieci Żabka oraz paczkomat.

Wzdłuż ulicy Stężyckiej INPRO wykonało chodnik wraz z oświetleniem. Od września 2019 roku kursuje nowa linia autobusowa nr 120 na trasie Stężycka – Siedlce i przebiega przez ulicę Jabłoniową, Szkołę Podstawową nr 6, Warszawską, Ujeścisko do Węzła Siedlce.

Osiedle składa się z cztero- i pięciokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych i jest inwestycją wieloetapową. W 2019 roku ukończonych i oddanych do użytku zostało 6 budynków (etap I). W sierpniu 2020 roku zakończono budowę 5 kolejnych obiektów (etap 2), a w pażdzierniku 2021 roku zadanie 3. Aktualnie realizowane jest 4., 5. oraz NOWOŚĆ ! 6. zadanie inwestycyjne.

Aktywnie każdego dnia? Jakie to łatwe.

Aby podkreślić rodzinny charakter projektu nie zapomniano o najmłodszych mieszkańcach oraz osobach, które lubią aktywnie wypoczywać. Na terenie inwestycji powstał duży plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz wielofunkcyjne boisko przystosowane do różnych gier zespołowych.

Urokliwe oczko wodne

W ramach osiedla zaprojektowano oczko wodne, dużą ilość terenów zielonych i małą architekturę. Stworzona przestrzeń pomiędzy budynkami to wyjątkowe miejsce do codziennych spacerów i spotkań w gronie sąsiedzkim.

Ogrody deszczowe

Na terenie osiedla zaplanowane zostały ogrody deszczowe, które wpłyną pozytywnie na estetykę otoczenia oraz przyczynią się do zwiększenia bioróżnorodności, poprawiając tym samym komfort życia i zdrowia mieszkańców.

Kompleks ogrodów deszczowych położony na terenie inwestycji służy naturalnemu gospodarowaniu wody, zmniejszając ilość spływających wód opadowych oraz przyczyniając się do obniżenia kosztów związanych z usługami wodnymi.

Optymalne udogodnienia

Dla komfortu mieszkańców w każdej klatce zaprojektowano komórki lokatorskie i windy. Utworzono również hale garażowe, naziemne parkingi i stojaki rowerowe. Osiedle jest monitorowane i częściowo ogrodzone.

Optymalna przestrzeń

Do wszystkich mieszkań, powstających w ramach inwestycji OPTIMA, zaprojektowano przestronne balkony. Właściciele lokali położonych na parterach będą mogli cieszyć się wypoczynkiem we własnych ogrodach , których powierzchnie wyniosą nawet 390 m2.

Nowoczesne klatki schodowe

Elementem wyróżniającym inwestycję są nowoczesne i eleganckie klatki schodowe. Każda z nich wzbogacona jest o inspirujące fotografie nawiązujące do nadmorskich krajobrazów.

Nie zapłacisz za metry

Powierzchnia pod ściankami działowymi nie jest wliczana do metrażu mieszkania. Z INPRO płacisz za realnie wykorzystywaną powierzchnię i oszczędzacz znaczną kwotę przy zakupie mieszkania.

Lokalizacja

Przedszkole na osiedlu OPTIMA

We wrześniu 2019 r. na terenie osiedla OPTIMA zostało otwarte Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 7. Placówka położona jest w nowo wybudowanym przez INPRO S.A. budynku G na I piętrze. Przy budynku zapewniono miejsca parkingowe dla rodziców, które pozwalają na sprawny i dogodny dowóz dzieci do placówki. Przedszkole prowadzi Spółka Pozytywne Inicjatywy Edukacja.

Żłobek na osiedlu OPTIMA

Na terenie inwestycji OPTIMA w Gdańsku został uruchomiony prywatny ŻŁOBEK „A-Kuku”. Dwuoddziałowa placówka świadczy usługi z zakresu profesjonalnej opieki nad dziećmi z różnych grup wiekowych. Żłobek może sprawować opiekę nawet nad 35 maluchami.

W II kwartale 2021 r. w ramach placówki powstanie także plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Funkcjonowanie żłobka na terenie osiedla stanowi duże udogodnienie dla wszystkich rodzin z małymi dziećmi. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://a-kuku.com/.

Sklep sieci Stokrotka

Na osiedlu OPTIMA został uruchomiony nowy lokal – sklep sieci Stokrotka. Otwarcie nastąpiło 9 września 2021 r.

Zapewni on mieszkańcom kompleksu maksymalną wygodę codziennego życia, poprzez zagwarantowanie dostępu do wszystkich produktów pierwszej potrzeby dosłownie o krok od domu.

Sklep „Stokrotka” stanowi kolejne z udogodnień wprowadzonych w ramach lokali handlowo-usługowych na osiedlu.

Piekarnia na terenie osiedla

Na terenie inwestycji OPTIMA znaleźć można wiele atrakcyjnych udogodnień, podnoszących codzienny komfort życia mieszkańców. Jednym z nich jest otwarta w ramach sfery handlowo-usługowej osiedla Piekarnia Cukrowa Gdańsk Jasień. Dzięki niej mieszkańcy mają możliwość codziennego zakupu świeżych wypieków oraz wygodnego wypicia aromatycznej kawy dosłownie o krok od domu.

Nowa linia autobusowa ZTM

We wrześniu 2019 roku została uruchomiona nowa linia autobusowa nr 120, która kursuje na trasie Stężycka – Siedlce. Trasa rozpoczyna się przy osiedlu OPTIMA, a następnie przebiega przez ulicę Jabłoniową, Szkołę Podstawową nr 6, Warszawską, Ujeścisko do Węzła Siedlce.

Autobus kursuje w pełnym zakresie 7 dni w tygodniu, od godziny 6.00 do 22.00 w dni powszednie oraz od godziny 5.00 do 22.00 w weekendy. Szczegółowy rozkład jazdy linii autobusowej nr 120 dostępny jest na stronie www.ztm.gda.pl

Lokale usługowe

Na terenie inwestycji powstały również budynki z powierzchnią handlową, dzięki której mieszkańcy mają szybki i bezpośredni dostęp do usług codziennego użytku.

Na osiedlu uruchomiono sklepy sieci Żabka oraz Stokrotka, Piekarnię Cukrową, zainstalowano bankomat oraz postawiono 24-godzinny paczkomat, który umożliwia odbieranie przesyłek pocztowych o dowolnej porze.

Dodatkowo na terenie kompleksu funkcjonują także placówki edukacyjne dla najmłodszych: żłobek oraz przedszkole.

Optymalne otoczenie

Lokalizacja osiedla między innymi dzięki pobliskim ścieżkom rowerowym stanowi duży atut dla osób ceniących aktywny tryb życia. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu umożliwiają także liczne tereny rekreacyjne wokół okolicznych jezior. Przy ul. Lawendowe Wzgórze 5 w Gdańsku funkcjonuje nowa Szkoła Podstawowa.

Udostępnij