facebook pixelSokółka Zielenisz | MapaDomu.pl

Sokółka Zielenisz

ul. Staniszewskiego, Gdynia

Ikona stanu inwestycji
Etap inwestycji
W trakcie
Planowane zakończenie
Kwiecień 2024
Ikona liczby nieruchomości
Liczba nieruchomości
144
Ikona typu nieruchomości
Typ nieruchomości
Apartamenty
Opis inwestycji

MIASTO W PARKU

Osiedle Sokółka Zielenisz tworzy przyjazną miejską przestrzeń, położoną zaledwie 15 minut od centrum Gdyni.

Osiedle jest dobrze skomunikowane, a sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego pozwala korzystać z uroków natury podczas spacerów czy uprawiania sportów.

Całość pozytywnych wrażeń z zamieszkania w Sokółce dopełnia starannie zagospodarowana przestrzeń, oryginalna mała architektura i bogata parkowa zieleń, które tworzą unikalny, kameralny klimat tego osiedla.

KAMERALNA ZABUDOWA SOKÓŁKI NA STOKU

Na Stoku, to wyjątkowa część Sokółki, która powstaje w samym sercu osiedla. Trzypiętrowe budynki będą malowniczo położone na nasłonecznionym zboczu, wznoszącym się nad terenem rekreacyjnym Zielona Dolina.

Sąsiedztwo kompleksu leśnego, stanowiącego otulinę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zapewni mieszkańcom budynków niepowtarzalne widoki.

SERCE DZIELNICY CHWARZNO-WICZLINO

Osiedlowe sklepy i usługi, przedszkola, przychodnia, boiska i komisariat policji skupione są przede wszystkim przy wjeździe na teren Sokółki, gdzie tworzą tętniącą życiem przestrzeń. Planowana rozbudowa osiedla zakłada również powstanie lokali handlowo-usługowych u zbiegu ulic Staniszewskiego i Zaruskiego, gdzie powstanie kompleks czterech budynków z reprezentacyjną dominantą.

ZIELONA DOLINA

Centralną część założenia urbanistycznego Sokółki Zielenisz stanowi teren rekreacyjny - Zielona Dolina, zagospodarowana w formie parku, częściowo zadrzewiona i wyposażona w różnorodne sprzęty i zabawki. Rozległy teren zajmują skwery wypoczynkowe, place zabaw przeznaczone dla różnych grup wiekowych, linarium, tyrolka oraz strefa fitness. To doskonałe miejsce do wypoczynku dla osób w każdym wieku!

KOMFORTOWE MIESZKANIA I LOFTY

Mieszkania Sokółki Zielenisz to powierzchnie o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalności, odpowiadające różnym potrzebom. Duże przeszklenia okien zapewniają wnętrzom bardzo dobre nasłonecznienie i eksponują malownicze widoki na okolicę. W ofercie są również lofty – dwupoziomowe mieszkania położone na najwyższych kondygnacjach budynków. Otwarta przestrzeń strefy dziennej, wysokie przeszklenia, tarasy oraz niepowtarzalny klimat czynią te wnętrza wyjątkowymi.

Lokalizacja

DOGODNE POŁOŻENIE CHWARZNA-WICZLINA

Osiedle znajduje się na terenie Chwarzna-Wiczlina, dzielnicy zlokalizowanej w zachodniej części Gdyni. Jej dogodne położenie względem całego Trójmiasta, wraz z rozbudowywaną siecią połączeń drogowych sprawia, iż mieszkańcy dzielnicy dysponują dobrym dostępem zarówno do śródmieścia Gdyni, jak również do Sopotu i Gdańska. Chwarzno-Wiczlino ma wygodne połączenie drogowe z Kaszubami, Półwyspem Helskim, a dzięki łatwemu dojazdowi do autostrady A1 - również z całym regionem.

SPRAWNA KOMUNIKACJA MIEJSKA

Dzielnicę Chwarzno-Wiczlino sprawnie łączy z centrum Gdyni i sąsiednimi dzielnicami komunikacja miejska. Do licznych udogodnień stworzonych z myślą o mieszkańcach dzielnicy należą m.in.: linia wewnątrzdzielnicowa i nocna oraz pierwszy w Polsce kontrapas dla autobusów uruchamiany na leśnym odcinku ulicy Chwarznieńskiej w godzinach szczytu. Realizowane i planowane rozwiązania drogowe znacząco usprawnią komunikację osiedla z resztą aglomeracji. Dzięki nowym projektom komunikacyjnym będzie można jeszcze szybciej dotrzeć do śródmieścia Gdyni, centrów biznesowych Gdańska i atrakcji Sopotu.

NOWE ROZWIAZANIA KOMUNIKACYJNE TRASA KASZUBSKA

Realizacja Trasy Kaszubskiej (2021 r.) usprawni codzienną komunikację mieszkańców dzielnicy Chwarzno-Wiczlino z trójmiejską aglomeracją, zapewniając szybki dojazd do węzła przesiadkowego Karwiny, centrum Gdyni, Sopotu czy Gdańska Oliwy. Dzięki budowie bezkolizyjnych węzłów, w dużej mierze zostaną odciążone połączenia Obwodnicy Trójmiasta z ulicą Chwaszczyńską i dalej: ulic Chwaszczyńskiej z Nowowiczlińską.

OBWODNICA WITOMINA

Powstanie dwupasmowej Obwodnicy Witomina władze miasta Gdyni zapowiedziały w lipcu 2019 r., a w październiku tego samego roku ogłoszony został przetarg na projekt. Obwodnica będzie łączyć ulicę Chwarznieńską z Kielecką. Dzięki przemyślanej integracji z istniejącą siecią dróg, zmniejszy się ruch samochodowy na ulicy Chwarznieńskiej oraz łatwiej będzie przemieszczać się między Chwarznem-Wiczlinem a Obwodnicą Trójmiasta oraz Gdynią.

Udostępnij