facebook pixelBursztynowa Zatoka | MapaDomu.pl

Bursztynowa Zatoka

ul. Sucha, Gdańsk

Ikona stanu inwestycji
Etap inwestycji
W trakcie
Planowane zakończenie
Kwiecień 2023
Ikona liczby nieruchomości
Liczba nieruchomości
294
Ikona typu nieruchomości
Typ nieruchomości
Apartamenty
Opis inwestycji

Bursztynowa Zatoka to inwestycja realizowana w obecnie najszybciej rozwijającej się części Gdańska. Dzielnica Letnica od kilku lat jest w fazie intensywnego, dynamicznego rozwoju, a realizowane inwestycje mieszkaniowe i infrastrukturalne przyczyniają się do nieustannego wzrostu wartości tej lokalizacji. Usytuowanie osiedla na styku historycznej, zrewitalizowanej zabudowy oraz nowopowstających osiedli sprawia, że stanie się ono swoistym nowym centrum Letnicy.

Inwestycja Bursztynowa Zatoka zakłada realizację łącznie 6 budynków, które powstaną w 2 etapach. W pierwszym etapie zostaną zrealizowane 2 budynki, w których zaprojektowano 148 mieszkań, 4 lokale usługowe, halę garażową oraz infrastrukturę uzupełniającą. Przyszli nabywcy będą mogli dokonać wyboru spośród mieszkań o układzie od 2 do 4 pokoi o metrażach od 30 do 87 mkw.

W części podziemnej została zaprojektowana wspólna dla obu budynków hala garażowa, w której przewidziano miejsca postojowe, pomieszczenia na jednoślady oraz komórki lokatorskie. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców pozostaną pomieszczenia rowerowni oraz stojaki na rowery.

Zaprojektowane tereny zielone, plac zabaw oraz tarasy ogólnodostępne na dachach sprawią, że będzie to miejsce przyjazne do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Istotnym elementem zagospodarowania terenu osiedla będzie ukształtowanie zieleni również w formie ogrodów deszczowych. Poprzez zastosowanie specjalnie dobranych gatunków roślin powstaną ciekawe, zróżnicowane kompozycje roślinne, urozmaicając w ten sposób otoczenie, a jednocześnie zapewniają zrównoważony system odwadniający osiedla.

Lokalizacja

Lokalizacja inwestycji w odległości 750 m od Al. Macieja Płażyńskiego gwarantuje wygodną komunikację w kierunku Głównego Miasta bądź Sopotu. Niespełna 5 minut zajmie dotarcie do Tunelu pod Martwą Wisłą, który umożliwia swobodny wyjazd w kierunku trasy S7 lub autostrady A1.

W zasięgu 10-minutowego spaceru znajdują się przystanki autobusowe oraz przystanek tramwajowy, zapewniając dojazd do centrum, jak również w kierunku południowych dzielnic miasta.

W okolicy znajdują się przedszkola, szkoły podstawowe, a także Zespół Szkół Morskich. Codzienne zakupy będzie można zrobić w pobliskich supermarketach lub mniejszych sklepach osiedlowych.

Osiedle powstanie w odległości spaceru od Stadionu Gdańsk –miejsca wielu wydarzeń sportowych, widowiskowych i kulturalnych. Na terenie stadionu znajduje się również FUN ARENA, czyli największy park rozrywki w Trójmieście.

Bliskość Zatoki Gdańskiej, plaży a także terenów zielonych otwiera wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż pasa nadmorskiego można dojechać aż do Gdyni.

Udostępnij